En tiedä painosta, magneettijarrulla.
30% jarrulla anto 409 hp, dynomittaus ei huomioi jarrua tehonmittauksessa.
Hyvä setti niinku kaikkinensa, ku sais vaan pysymään nipussa. Kahden hukkaportin sydeemi oli tosi tehokas, oli ongelmia saada ohjaus sopimaan niille ettei tee liian nopeita korjauksia, kuten tosta ekan vedon käppyrästä näkee.
PowerKing kirjoitti:Nyt pitäs vaan keksiä millä ton padan saa pysymään nipussa, voiman tuotto ei oo enää ongelma.
Olisko nuo epätasaset tehokäyrät syynä rikkoon. Kyl tämmöset moottorit pitäis kovia tehoja kestää kun se tulee tasaseen ulos. Ja toisaalta ,menee ne rikki paljon vähemmälläkin jos suunnittelu mättää, nimim. kok. on.
team - SMR
- prayers have the same value as facebook likes ... zero -
Vika löytyi, sumppusäiliöstä oli loiskelevy irronnut ja tukkinut öljynkierron. Aika hyvin kesti kuitenkin kun ainakin viimeiset 12 minuuttia öljynpaineet oli välillä 0-0,3 bar. Silloin oli just mittaristossa öljynpaineiden sijaan bensapuolen arvoja joten ei tullut havaittua. Vauriohan oli tietty jo syntynyt, mutta ois sitä ollut sentään jotain jäljellä mitä korjata
PowerKing kirjoitti:Vika löytyi, sumppusäiliöstä oli loiskelevy irronnut ja tukkinut öljynkierron. Aika hyvin kesti kuitenkin kun ainakin viimeiset 12 minuuttia öljynpaineet oli välillä 0-0,3 bar. Silloin oli just mittaristossa öljynpaineiden sijaan bensapuolen arvoja joten ei tullut havaittua. Vauriohan oli tietty jo syntynyt, mutta ois sitä ollut sentään jotain jäljellä mitä korjata
No hyvä että vika selvis. Ei tarvii arvuutella ens kertaa..
Hieno homma. Mystiset viat kun vie hermot ja aikaiseen hautaan. Nyt vaan pehmeetä gummia taakse niin aerodynamiikalla ei ole enää niin väliä, teho peittoaa vastukset :p
team - SMR
- prayers have the same value as facebook likes ... zero -
...harmillista, kun näyttää nyt luppailevan kohtuullisen kostiaa keliä lauantaille Lappeenrannan suunnalle Toishaalta: niinhän se luppaili Joensuuhunki, ja keli oli melekein kohilhan!
toimeve kirjoitti:...harmillista, kun näyttää nyt luppailevan kohtuullisen kostiaa keliä lauantaille Lappeenrannan suunnalle Toishaalta: niinhän se luppaili Joensuuhunki, ja keli oli melekein kohilhan!
toimeve kirjoitti:...harmillista, kun näyttää nyt luppailevan kohtuullisen kostiaa keliä lauantaille Lappeenrannan suunnalle Toishaalta: niinhän se luppaili Joensuuhunki, ja keli oli melekein kohilhan!
Kulkisko kosteessa kovempaa.
...no onhan se kosteus koettu hyväksi ja silloin kulukee kevyemmin (ja kovemmin) kun kitka on pienempi. Mutta se jarruttaminen niissä keleissä ottaa luonnon päälle...
...tämä taitaa startata aamulla ennen kuutta tuonne...pyörä kyllä kulkis yli 300, mutta kun sais tämän hentosen 104kg+varusthet sullottua sen verran piilhon pleksin taka, että ei ilimanvastus olis ko ruottinlaivalla...no, kerran vielä yritethän Tässä tappauksessa taitais se "parikymmentä kiloa pois" olla meleko kova sana ???