Sivu 1/1
					
				
				Lähetetty: 07 Maalis 2009, 09:06
				Kirjoittaja PetriK
				Gen2 asioihin liittyen tuntuu siltä että pyörä elää samaa vaihetta kuion gen1 muutamia vuosia sitten. Osia etsitään, ensimmäisä moottoreita viritetään...
Nykyisessä rakenteessa ei kuitenkaan haku toiminnolla helposti löydy gen2 asioita, joten pitäisikö harkita gen2 ryhmän perustamista ?
Esim itseä kiinnostaa katteiden poisto, erityisesti sieltä lampun ja mittariston ympäriltä sekä takakatteen - mutta mistäs ihmestä noihin löytyisi ohjeita ? (hälyttimen ja gps:n asennus)
Lisäksi kiinnostaisi suomenkielisen käyttöohjeen löytyminen jostain levynkulmalta kun jostain syystä suomen maahantuojalta tuli saksankielinen mukaan.
			 
			
					
				
				Lähetetty: 07 Maalis 2009, 09:24
				Kirjoittaja jbusa
				PetriK kirjoitti:Lisäksi kiinnostaisi suomenkielisen käyttöohjeen löytyminen jostain levynkulmalta kun jostain syystä suomen maahantuojalta tuli saksankielinen mukaan.
Huoltomanuaali ja varaosaluettelo näkyy löytyvän mutta omistajan manuaalia odotellaan bittiversiona?
Edited By jbusa on 1236481868
 
			
					
				
				Lähetetty: 07 Maalis 2009, 09:30
				Kirjoittaja PetriK
				Tottakai suomalainen löytyy joskus maahantuojan kautta ja kyllä tuota saksankielistäkin enimmäkseen ymmärtää.
Entäs englanninkielienen owners manual, joko on löytynyt netistä jostain ?
Mitenkäs katteiden poisto mihin yllä viittasin ?
Edited By PetriK on 1236411065
			 
			
					
				
				Lähetetty: 07 Maalis 2009, 09:37
				Kirjoittaja Wyfell
				PetriK kirjoitti:Mitenkäs katteiden poisto mihin yllä viittasin ?
Onko tuosta apua? 
			
					
				
				Lähetetty: 07 Maalis 2009, 09:49
				Kirjoittaja Agostini
				Ylläpito laittaa mietintämyssyn päähän ja eiköhän tuloksia ala näkyä :laugh:
Edited By Agostini on 1236412199
			 
			
					
				
				Lähetetty: 07 Maalis 2009, 14:17
				Kirjoittaja jarim
				Tällainen uusi osio perustettu. Eli tänne kaikki Gen2 spesifinen asia mikä ei ole yhteistä Gen1 Busan kanssa. Muistutetaan samalla ettei tarkoitus ole perustaa mitään "kuppikuntia".  

 
			
					
				
				Lähetetty: 07 Maalis 2009, 14:29
				Kirjoittaja JakeS
				jarim kirjoitti:Tällainen uusi osio perustettu. Eli tänne kaikki Gen2 spesifinen asia mikä ei ole yhteistä Gen1 Busan kanssa. Muistutetaan samalla ettei tarkoitus ole perustaa mitään "kuppikuntia".  
 
Älä huoli, otetaan me sutkin kuppikuntaan mukaan kunhan käyt ostamassa moottoripyörän  :p   
  
 
			
					
				
				Lähetetty: 07 Maalis 2009, 23:17
				Kirjoittaja samppi
				Laitetaan tähän ryhmään anomus vetämään. Jos kerkeis iskemään "kymppi" kerhoon kiinni  
ps. väärinkäsitysten poistamiseksi vm.2010 = kymppikerho 
			 
			
					
				
				Lähetetty: 07 Maalis 2009, 23:17
				Kirjoittaja Hande
				PetriK kirjoitti:Entäs englanninkielienen owners manual, joko on löytynyt netistä jostain ?
http://1gighost.com/hayabusa/k8hayabusamanual.pdf