Sivu 1/1

Lähetetty: 06 Syys 2008, 19:30
Kirjoittaja 66-1145904072
Tänään piti lähteä tyttökaverin kanssa ajelemaan ja yritin laittaa takapenkkiä kiinni. Kappas vaan ei onnistunut koska kyhmy ei lähde irti... avain kääntyy reiässä kyllä joten vaijeri on joko poikki tai huonosti..? Miten ihmeessä saan nyt sen kyhmyn pois?

Lähetetty: 06 Syys 2008, 20:13
Kirjoittaja Jaakko
pitää päästä painamaan siihen mihin vaijerin kuuluu tulla. ei siihen muita poppakonsteja ole.
kupua vaan ylöspäin ja taskulampulla katsot mihin kuuluu painaa.
onnee!

Lähetetty: 06 Syys 2008, 20:44
Kirjoittaja MGa
voin sanoo et ei oo helppoa nimim. vaijerin kiinnityksen unohtanu.
jos o penkki kii ni vähä helpompi ku se taipuu.
jossain on tästä jo topic jos joku löytää...

Lähetetty: 06 Syys 2008, 21:20
Kirjoittaja busajasa
Pääsiskö lukitukseen käsiksi jos ottaisi alaloksusta niitit pois ja ala kautta yrittäisi ronkkia lukituksen auki?

Lähetetty: 06 Syys 2008, 21:22
Kirjoittaja MGa
busajasa kirjoitti:Pääsiskö lukitukseen käsiksi jos ottaisi alaloksusta niitit pois ja ala kautta yrittäisi ronkkia lukituksen auki?
sisäloksu on kyllä ruuveilla kii takahäkissäkin mut kaikke voi kyl yrittää

Lähetetty: 06 Syys 2008, 21:39
Kirjoittaja Agostini
Huonosti.....kandee siit välistä ronkkii mikä ekaks neuvottii....

Lähetetty: 07 Syys 2008, 00:08
Kirjoittaja kalle
Kyl se jäykällä rautalangalla ronkkiminen on paras keino!
Asiasta omakohtaisia kokemuksia kun kerran Baltiassa onnistuin hukkaamaan avaimet repsikan penkin alle...:)

Lähetetty: 07 Syys 2008, 08:29
Kirjoittaja busapappa2
kalle kirjoitti:Kyl se jäykällä rautalangalla ronkkiminen on paras keino!
Asiasta omakohtaisia kokemuksia kun kerran Baltiassa onnistuin hukkaamaan avaimet repsikan penkin alle...:)
Sama jutska kävi mulle Ruohtisa vanhan Busan kans. Ja jotenki tollee mäkin sen sai auki, kuin Kalle neuvo. Mulla oli kyllä toisetkin avaimet megessä, mutta oli tiätysti kämpillä Malmössä ja ite Trelleborgissa . Pari tuntii ahersin Smägärin parkkipaikalla Trelleborgissa ja kun sain lukon auki, oli hirvee kliimaksi ! :mosh: :smoking:

Lähetetty: 08 Syys 2008, 16:46
Kirjoittaja 66-1145904072
Voi perkeles mikä homma oli rassata auki. Vähän vajaa tunti meni aikaa ja työkaluna toimi ämpärin metallinen kantokahva. Joku kumma oli unohtanut laittaa sen vaijeri pidikkeen siihen koloon... :oho:

Lähetetty: 08 Syys 2008, 17:05
Kirjoittaja MGa
Bumba kirjoitti:Voi perkeles mikä homma oli rassata auki. Vähän vajaa tunti meni aikaa ja työkaluna toimi ämpärin metallinen kantokahva. Joku kumma oli unohtanut laittaa sen vaijeri pidikkeen siihen koloon... :oho:
Positiivista tässä on että ei oo ihan nopee murtautua bussin kuuppaan :thumbup: