Sivu 1/1

Lähetetty: 19 Elo 2005, 11:31
Kirjoittaja BussiJussi
Eli onko kellään HENK.kohtasia kokemuksia Techlusion ruiskuboxista! Monella tuntuu olevan Komentaja, mutta onko tarvetta laihentaa seosta, (joka ei KAI onnistu Techlusionilla) jos tekee airbox modin!?? Ois halvempikin. Toinen kymysys ois, mistä saa ohuempia kannentiivisteitä, vai kannattaako "höylätä" kantta!? Tarkoitus ei ole virittää mopoa tulevana talvena, mut kiinnostaa kuiteskin!!? Ja Kujolle tiedoksi, puhallin on poissuljettu vaihtoehto, vai pitäsköhän kuiteskin!?
:turbobusa:

Lähetetty: 19 Elo 2005, 12:42
Kirjoittaja jarim
Airboxmodin myötä voit ehkä joutua rikastamaan seosta, tuskin laihentamaan, ja vakioecu säätynee aivan tarpeeksi hyvin, tuskin tarttet tekluusioneita tai muitakaan ihme värkkejä. :)

Mulla ei ole kokemusta minkälaisen muutoksen tuo pelkkä airboxmodi tuo vrt. vakioon kun vaihtelin putkenkin samaan syssyyn. Joku pelkän boximodin tehnyt voisi kertoilla tilanteesta ennen vs. jälkeen? Joka tapauksessa vakioboksilla + tuplaputkilla (Viper bolt-onit) oli säädöt "+5, 0, 0" eli 1/3 kaasunasennolla +5% rikkaammalla, 2/3 ja täyskaasu vakiona. Nyt Yoshin 4-2-1 ja modattu boksi "+5, +10, +10".